Historie

stará loděnice

Něco z historie

  • klub byl založen r. 1948 jako oddíl vodních skautů KKO Sokol Děčín
  • nynější název od r. 2005, dříve TJ Kabelovna, TJ Kablo, TJ Plavba, TJ Kovostroj, TJ Spartak
  • od r. 2000 Sport. centrum mládeže (SCM)

Nejúspěšnější závodníci

  • Fr. Vršovský - 6.místo OH Řím 1960, mistr ČSR
  • Fr. Říha - 6. místo OH Řím 1960, mistr ČSR
  • V. Mára - 6. místo OH Mexico 1968, mistr ČSSR
  • A. Fridrichová-Hajná - 6. místo OH Montreal 1976, 9.místo OH Mnichov 1972, mistryně ČSSR
  • O. Kaplanová-Roušavá - 9. místo OH Mnichov 1972, mistryně ČSSR
  • V. Podloucký - mistr ČSSR, účastník OH Montreal 1976
  • A.Šotka, D.Skolil, V.Machuta, J.Pára, K.Šuler - reprezentanti ČSR, mistři ČSR
  • J. Plachá, V.Škála, M.Berková, E.Matějka, P.Rothmeier, K.Čančíková - mistři ČSSR, reprezentanti ČSSR
  • V. Termer - 5.a 8. místo MSJ 1993, mistr ČR
  • T. Tonder - 5. a 8.místo MSJ 1993, mistr ČR
  • R. Záruba - 2. místo ME 2000, 6. místo MSJ 1997, účastník OH Sydney 2000,mistr ČR
  • T. Filla - 2. místo MEJ 2000, mistr ČR
  • J. Kužílek - 2.místo MSJ maraton 2003, 3.místo MEJ maraton 2003, 7.místo MSJ 2003, mistr ČR
  • P. Škála - 2.místo MSJ maraton 2003, 3.místo MEJ maraton 2003, 7.místo MSJ 2003, mistr ČR
  • M. Víchová - 12.místo EYOF - Evropské hry mládeže 2005, 2.a 5.místo MEJ 2006, 2.místo MS maraton 2006, 2.a 5.místo MSJ 2007, 2.místo MS maraton 2007, vítězka Závodu OH nadějí 2007, 4.,5.a 6.místo MEJ 2007, 2x2.místo MEJ 2008, 2.místo MS maraton 2008, mistryně ČR
  • L. Kovačková - 8.místo MSJ 2003, mistryně ČR
  • T. Duda -10.místo MSJ 2001, vítěz Závodu OH nadějí 2001, mistr ČR, 5. a 7.místo MEJ 2002, 7.místo MS maraton 2002, 5.a 6.místo ME 2003
  • J. Charvát -8.místo MEJ 2000
  • J. Zeman -5.místo MS 1998, 9.místo ME maraton 2005,mistr ČR, reprezentant ČR
  • T. Charvát -5.místo MS 1998, 3.místo akadem.MS 1998,9.místo ME maraton 2005, 12.místo MS maraton 2000, 8.místo ME maraton 2007, mistr ČR, mistr světa Masters 2008,2009
  • J. Obermann -reprezentant ČR, 15.místo MS maraton 2002
  • A. Charvátová -reprezentantka ČR, 8.místo MS maraton 2002, 2.místo ME kvadriatlon 2010
  • T. Němec - 6.místo MEJ 2009, mistr ČR
  • A. Rothmeierová - reprezentantka ČR, mistryně ČR, vítězka Závodu OH nadějí 2010
  • V. Kučera - mistr ČR, vítěz ČP, 3.místo Závod OH nadějí 2011, 4. MSJ 2013, 5.místo MEJ 2013
  • L. Hrochová - mistryně ČR, mnohonásobná finalistka MS, ME, MSJ, MEJ, vítězka SP 2014, 2x stříbro z ME + 2x stříbro a 1x bronz z MS maraton 2013-2016
  • J. Kučera - mistr ČR, 7.místo EYOF - Evropské hry mládeže 2017 
  • I. Boháčová - reprezentantka ČR, mistryně ČR
  • K. Zárubová - mistryně Evropy 2018, mistryně ČR, vítězka ČP 2016, 2x3. místo EYOF - Evropské hry mládeže 2017
  • Adéla Házová - mistryně ČR, 3.místo MEJ 2017, 2x3.místo EYOF - Evropské hry mládeže 2017, 7.místo YOG - Olympijské hry mládeže 2018

Úspěchy

  • 3.místo ČP 2000 a 2015, 4. místo ČP 2001, 2002, 2003, 2005, 2016 v hodnocení oddílů - MČR družstev
  • MČR 2001: 15 x zlato, 18 x stříbro, 12 x bronz
  • MČR 2002: 11 x zlato, 15 x stříbro, 12 x bronz
  • MČR 2003: 10 x zlato, 15 x stříbro, 18 x bronz
  • MČR 2004: 1 x zlato, 8 x stříbro, 9x bronz
  • MČR 2005: 6 x zlato, 7 x stříbro, 10 x bronz
  • MČR 2006: 12 x zlato, 13 x stříbro, 19 x bronz
  • MČR 2007: 12 x zlato, 9x stříbro, 12 x bronz
  • MČR 2008: 17x zlato, 7x stříbro, 10x bronz
  • MČR 2009: 7x zlato, 5x stříbro, 6x bronz
  • MČR 2011: 12x zlato, 9x stříbro, 6x bronz
  • MČR 2012: 20x zlato, 14x stříbro, 14x bronz
  • MČR 2013: 19x zlato, 9x stříbro, 17x bronz
  • MČR 2014: 10x zlato, 9x stříbro, 13x bronz
  • MČR 2015: 12x zlato, 8x stříbro, 7x bronz
  • MČR 2016: 11x zlato, 6x stříbro, 10x bronz
  • MČR 2017: 12x zlato, 10x stříbro, 11x bronz
  • MČR 2018: 14x zlato, 12x stříbro, 11x bronz